Okhla Industrial Estate, New Delhi, Delhi
GST No. 07BCOPS8024F2Z9
Call 07942792421 72% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Unit
| Capacity | MS COOL ENGINEERS |
| Brand | MS Cool Engineers |
| Compressor Type | Screw Chiller |
| Refrigerant Used | R 22 |
| Model Name/Number | MSCE 60 |
| Cooling Capacity | 180000 |
| Type | Water-Cooled |
| Tonnage | 60 TR |
| Phase | Three |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 440 V |
| Body Material | Mild Steel |
| Size | Regular |
| Usage/Application | Industrial |
| Surface Finish | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Chiller Type | Water Cooled |
View Complete details
| Brand | MS Cool Engineers |
| Compressor Type | Screw Chiller |
| Tonnage | 90 TR |
| Phase | Three |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Voltage | 440 V |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
| Body Material | Mild Steel |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Chiller Type | Air Cooled |
| Surface Finish | Color Coated |
View Complete details