Okhla Industrial Estate, New Delhi, Delhi
GST No. 07BCOPS8024F2Z9
Call 07942792421 72% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Unit
| Cooling Capacity | 15000 |
| Brand | MS Cool |
| Automation Grade | Automatic |
| Compressor Type | Scroll |
| Usage/Application | Industrial |
| Type | Air cooled |
| Power | Three Phase |
| Model Name/Number | MSCE 5 |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Body Material | Mild Steel |
| Phase | Three |
| Country of Origin | Made in India |
| Chiller Type | Air Cooled |
| Surface Finish | Color Coated |
| Tonnage | 5 TR |
| Voltage | 440 V |
We are the leading manufacturer of Injection Moulding Chiller. We have skilled and trained subordinates who makes our work easier.
View Complete details
| Cooling Capacity | 100 Litre/Hour |
| Brand | MS Cool Engineers |
| Tonnage | 1 TR |
| Phase | Single |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 220-240 V |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
| Chiller Type | Air Cooled |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Surface Finish | Color Coated |
We are the leading manufacturer of Portable Mini Chiller. We have skilled and trained subordinates who makes our work easier.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Unit
| Phase | Three Phase |
| Tank Capacity | 1000 Litre |
| Model Name/Number | MSCE 65 |
| Compressor Type | Screw |
| Cooling Capacity | 195000 |
| Power | Three Phase |
| Type | Water Cooled |
| Brand | MS Cool Engineers |
| Tonnage | 65 TR |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 440 V |
| Country of Origin | Made in India |
| Body Material | Mild Steel |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Chiller Type | Water Cooled |
| Surface Finish | Color Coated |
View Complete details
| Phase | Three Phase |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 440 V |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | MS Cool Engineers |
| Country of Origin | Made in India |
| Chiller Type | Air Cooled Chiller |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Body Material | Mild Steel |
| Surface Finish | Color Coated |
| Tonnage | 6 TR |
We are the leading manufacturer of Industrial Air Chiller. We have skilled and trained subordinates who makes our work easier.
View Complete details