Okhla Industrial Estate, New Delhi, Delhi
GST No. 07BCOPS8024F2Z9
Call 07942792421 72% Response Rate
Send Enquiry
| Tower Type | Induced Draft |
| Brand | MS Cool Engineers |
| Usage/Application | Industrial |
| Tower Material | Fiberglass Reinforced Polyester |
| Supply Phase | Three Phase |
| Voltage | 440 V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Surface Finish | Color Coated |
| Tonnage | 150 TR |
Keeping in mind the diverse needs and requirements of our clients, we are involved in offering them a best quality collection of 150 TR FRP Cooling Towers.
Features:
View Complete details
| Tower Type | Induced Draft |
| Brand | MS Cool Engineers |
| Tower Material | Fiberglass Reinforced Polyester |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 440 V |
| Usage/Application | Industrial |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
| Phase | Three |
| Surface Finish | Color Coated |
| Tonnage | 250 TR |
View Complete details